Akce

Kalendář akcí:

👉 Vánoční stezka pro celou rodinu plná úkolů s odměnou pro děti. Neděle 11. 12. 2022 10 - 15 hod.
Start a cíl u maringotky na Zahradách Myšlín. Vhodná i pro nejmenší děti a kočárky. Doporučujeme tužku nebo pero s sebou. Současně proběhne i oblíbená akce Daruj dárek sousedovi. Zabalte pěkný dárek, který někoho potěší, můžete jej označit například kluk 5-9 let. Vložte jej do koše u maringotky a vyberte si dárek pro vás. Nechte se překvapit od někoho jiného. Pro krásnou zimní procházku doporučujeme přijít pěšky lesem po Myšlínské stezce s adventní tematikou, kterou připravili žáci Mozaiky. Začíná a končí u školy Mozaika a vede přes Zahrady Myšlín.


👉 Akce "Sbírejte a rozhazujte" semínka stromů a pomozte vysazovat naše lesy. Až půjdete na procházku do okolí Mnichovic, vezměte si sebou tašku či sáček a sbírejte semínka pod stromy. Ty pak můžete sami rozházet po holinách v naších lesích.
Musí se ale jednat pouze o semena stromů, které se přirozeně vyskytují v okolí Mnichovic - dub letní, habr obecný, buk lesní, javor mléč, javor klen nebo jasan ztepilý.

Proběhlé akce:
DLABANICE neděle 23.10. Halloweenské dlabání dýní
Jak na kvašení 22.10.2022 Přednáška a ochutnávka kvašené zeleniny
Den se spolkem 2022
DLABANICE neděle 24.10.2021
Den se spolkem neděle 5.9. od 9:30 do 12 hod. Výstava a diskuze o přírodě a historii Mnichovic. Dílničky a hry pro děti. Občerstvení a lokální mini trh.
Ptačí budky. Akce pro šikovné děti a jejich rodiče, kteří se zapojí do výroby. 
Sečení louky na Sýkorce. Sraz sekáčů v sobotu 12.6. v 6.30 hod ráno na louce Na Sýkorce. Na vlhké opuštěné louce pod chatovou osadou „Na Sýkorce“ v údolí Struhařovského potoka. Pojďte se s námi pokusit silně zarostlou louku síct a posílit tak šanci na přežití tohoto skvostu mnichovické přírody. 
Botanická vycházka po rozkvetlých mnichovických loukách s botanikem Patrikem Mrázem se uskuteční v sobotu 12.6. Sraz je v osadě Koloděje v 10 hodin.