Akce

Kalendář akcí:

👉 DLABANICE neděle 24.10. od 10 hod na Masarykově náměstí v Mnichovicích. Halloweenské dlabání dýní na náměstí 🎃🎃🎃. Každý si bude moci odnést fotku se svou dýní. Navíc dýně učiní Váš dům strašidelně krásným 👻👻👻.
Těšíme se i na dýně, které ozdobí náměstí. Kostýmy vítány. 🧙‍♀️‍🧝‍♀️


👉 Akce "Sbírejte a rozhazujte" semínka stromů a pomozte vysazovat naše lesy. Až půjdete na procházku do okolí Mnichovic, vezměte si sebou tašku či sáček a sbírejte semínka pod stromy. Ty pak můžete sami rozházet po holinách v naších lesích.
Musí se ale jednat pouze o semena stromů, které se přirozeně vyskytují v okolí Mnichovic - dub letní, habr obecný, buk lesní, javor mléč, javor klen nebo jasan ztepilý.

Proběhlé akce:
Den se spolkem neděle 5.9. od 9:30 do 12 hod. Výstava a diskuze o přírodě a historii Mnichovic. Dílničky a hry pro děti. Občerstvení a lokální mini trh.

Ptačí budky. Akce pro šikovné děti a jejich rodiče, kteří se zapojí do výroby. 

Sečení louky na Sýkorce. Sraz sekáčů v sobotu 12.6. v 6.30 hod ráno na louce Na Sýkorce. Na vlhké opuštěné louce pod chatovou osadou „Na Sýkorce“ v údolí Struhařovského potoka. Pojďte se s námi pokusit silně zarostlou louku síct a posílit tak šanci na přežití tohoto skvostu mnichovické přírody. 

Botanická vycházka po rozkvetlých mnichovických loukách s botanikem Patrikem Mrázem se uskuteční v sobotu 12.6. Sraz je v osadě Koloděje v 10 hodin.